Оцінка землі

Оцінка землі

Експертна грошова оцінки земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об’єкта оцінки. Експертна оцінка земельних ділянок використовується при укладанні цивільно-правових угод відносно земельних ділянок та прав на них.

ВАЖЛИВО! Будь ласка, зверніть увагу, що наша компанія займається проведенням виключно ЕКСПЕРТНОЇ ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ, інші види оцінки земель ми не виконуємо.

Скільки коштує оцінка землі?

Зазвичай ціна послуг з підготовки документів для продажу або спадкування майна (для нотаріуса) складає 1000 грн. Орієнтовна вартість проведення оцінки земельної ділянки для пред’явлення у суді 2000-2500 грн, строк виконання – 1 день. Вартість робіт з оцінки нетипових земельних ділянок, а також земель комерційного призначення визначається індивідуально.

Навіщо потрібна оцінка землі?

Експертна оцінка земельної ділянки найчастіше замовляється у наступних випадках:

  • Проведення угоди з купівлі-продажу земельної ділянки.
  • Передача земельної ділянки під заставу (кредитування).
  • Для цілей бухгалтерського обліку.
  • Розділ майна при розлученні або при вирішенні інших судових суперечок.
  • Що необхідно для проведення оцінки землі?

    Для оцінки земельної ділянки необхідні:

  • Державний акт на право власності на земельну ділянку. Якщо державний акт не містить кадастрового номеру земельної ділянки, – необхідна довідка щодо його присвоєння.
  • Паспорт власника (співвласника) земельної ділянки.
  • При проведенні оцінки прав на земельні ділянки, які знаходяться у користуванні державних або комунальних підприємств, пакет документів, необхідних для проведення оцінки землі, визначається окремо.

    Наша компанія має усі дозвільні документи для проведення експертної оцінки нерухомості зокрема експертної грошової оцінки земельних ділянок, а саме:

  • сертифікат суб’єкта оціночної діяльності Фонду державного майна України із відкритою спеціалізацією «оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок та майнових прав на них»;
  • кваліфікаційні свідоцтва оцінювачів, свідоцтва про підвищення кваліфікації, витяги з Державного реєстру оцінювачів;
  • ліцензія Державного комітету України із земельних ресурсів на виконання землеоціночних робіт.
  • Ми будемо раді бачити Вас у числі своїх клієнтів!

    Довідка. Які є види оцінки земель?

    В залежності від мети та методів проведення оцінки земель розділяється на такі види:

  • Бонітування ґрунтів. Дані бонітування ґрунтів є складовою частиною державного земельного кадастру та є основою для проведення економічної оцінки сільськогосподарських угідь та враховуються при визначенні екологічної придатності ґрунтів для вирощування сільськогосподарських культур, а також втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв.
  • Економічна оцінка земель. Дані з економічної оцінки земель є основою при проведенні нормативної грошової оцінки земельних ділянок, аналізі ефективності використання земель у порівнянні із іншими природними ресурсами та визначенні економічної придатності земель сільськогосподарського призначення для вирощування сільськогосподарських культур.
  • Грошова оцінка земельних ділянок. Грошова оцінки земельних ділянок в залежності від призначення та порядку проведення буває двох видів: нормативна грошова та експертна грошова оцінка.
  • Нормативна грошова оцінки земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно чинного законодавства, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. “Нормативка” розраховується, виходячи з довідкових даних щодо родючості земель сільськогосподарського призначення, або спираючись на дані щодо витрат на створення інфрастуртури населеного пункту. Значення нормативної оцінки – це деяка абстракція, яке тягнеться ще із радянськихх часів, коли поняття ринкової вартості землі ще не існувало, тому необхідно бути використовувати різні надумані параметри та показники. Чому цей вид оцінки досі не відмінено – не зрозуміло. Нормативна оцінка зазвичай видається державними органами разом із витягом з ДЗК.

    Експертна грошова оцінка землі – той вид діяльності, яким займається наша оціночна компанія. Експертна оцінка має на меті визначення ринкової вартості земельної ділянки. Ну а ринкова вартість, як відомо, це та вартість за яку ділянку можна продати, якщо діяти розумно та не дуже поспішати з продажем.


    Поширити у Facebook