Оціночна компанія

Знак пошани Фонду державного майна України

На цій сторінці представлена інформація про те, що таке оціночні компанії, які послуги вони надають та на підставі яких дозвільних документів працюють. Тарифи та терміни проведення незалежної оцінки майна наведено у відповідних розділах нашого сайту:

  • Нерухоме майно: квартири, земля, житлові будинки, гаражі та паркінги тощо.
  • Автомобілі, обладнання, основні засоби.
  • Акції та інші цінні папери, корпоративні права.
  • Оціночна компанія = суб’єкт оціночної діяльності

    Як відомо, оцінка майна – це процес визначення вартості. При цьому об’єктом оцінки є те майно, вартість якого визначається. І, якщо цим питанням все більш-менш зрозуміло, то давайте розберемося з питанням про те, хто є суб’єктом оціночної діяльності, тобто хто цю оцінку має право проводити.

    На перший погляд питання про те, хто має право проводити оцінку очевидна: оцінку проводить оцінювач. Однак це не так. Відповідно до Закону України «Про оцінку майна…» суб’єктом оціночної діяльності не може бути оцінювач як фізична особа. Право проводити професійну незалежну оцінку надається тільки підприємствам і приватним підприємцям, у штаті яких повинен бути як мінімум один оцінювач, а у разі проведення оцінки землі – двоє таких фахівців. Це право підтверджується сертифікатом суб’єкта оціночної діяльності, який видає Фонд державного майна України.

    При цьому документ, який є результатом проведення оцінки (звіт про оцінку майна) обов’язково підписує і оцінювач, та директор оціночної компанії. Навіть якщо це один і той ж людина, підпису все одно ставляться дві. Про те, які документи видаються за результатами проведення оцінки нерухомості можна дізнатися, перейшовши за цим посиланням.

    Які є дозвільні документи у оцінювача та в оціночній компанії

    Оцінювач як фізична особа має три дозвільних документів на проведення оцінки:

  • Кваліфікаційне свідоцтво – про те, що оцінювач успішно склав кваліфікаційний іспит.
  • Свідоцтво про внесення інформації про оцінювача до державного реєстру Фонду державного майна України.
  • Свідоцтво про підвищення кваліфікації, яке фахівець повинен проходити не рідше одного разу в два роки.
  • Оціночна компанія як підприємство зобов’язана мати сертифікат суб’єкта оціночної діяльності, який видає Фонд державного майна України. Сертифікати видаються на термін у три роки.

    Більш детальну інформацію про те, які потрібні дозвільні документи оцінювачів та оціночним компаніям, а також про те, чим оцінювачі відрізняються від експертів, а оцінка від експертизи, можна отримати, прочитавши статтю “оцінювач нерухомості” на нашому сайті.

    Поширити у Facebook