Три основні банківські послуги

Банк

Банківська система вже давно стала невід’ємною частиною нашого життя. І це не дивно, адже в банку можна отримати заробітну плату або стипендію, взяти кредит, оплатити комунальні послуги. Однак навіть у наш час не всі розуміють, як саме працюють банківські установи.

Банк – це звичайна компанія, такий же бізнес, як магазин або салон краси. Але, на відміну від звичних компаній, головним товаром в банку є гроші. Фінансові кошти це досить специфічний товар, який кожну хвилину змінює свою ціну, їх постійно хочуть викрасти, до того ж гроші потрібні абсолютно всім і завжди.

Щоб розуміти, як саме працюють банківські установи, необхідно розглянути їх основні види діяльності: зберігання коштів, видачу кредитів і фінансові платежі.

Вклади

Однією з найпростіших форм взаємодії банків з людьми є вклади. Суть даного процесу досить проста – людина відносить свої кошти в банк, який за використання цих коштів нараховує відсоток. В результаті людина отримує більше грошей, ніж вклала в банк спочатку.

У перший час свого існування банки виконували швидше охоронну функцію. Люди, які вклали свої гроші в банк, знали, що їхні кошти в безпеці. А за охорону коштів банку платили.

Однак з часом банки зрозуміли, що вкладені кошти можна вигідно інвестувати, заробивши на цьому ще більше. Наприклад, видати комусь із вкладених коштів позику з відсотками. Щоб залучити в свій капітал якомога більше грошей, банки почали платити вкладникам відсоток за те, що вони використовують їх кошти. І в наші дні вкласти кошти в банк це вигідне і безпечне рішення.

Кредитування

Отримання кредиту в банку це теж досить простий процес. Банк дає клієнту в борг певну суму, яку необхідно повернути з відсотками в певний термін.

У минулі часи аналогічні послуги надавали лихварі, які займали людям гроші під високий відсоток, висуваючи досить невигідні умови. Якщо людина вчасно не виплачувала всю суму з величезними відсотками, то могла потрапити в боргову в’язницю або навіть стати рабом.

З появою банків лихварство поступово зникло, адже банки стали пропонувати не тільки більш вигідні умови для клієнтів, але і зробили цей процес повністю безпечним. Отримати позику стало набагато простіше, а банківські установи перетворилися на своєрідні «магазини з грошима». У банку кошти збирають, накопичують і перепродують за вищою вартістю.

Видача кредитів – це нескладний спосіб швидко заробити, але тільки за умови, що клієнт виплатить позику. Якщо кредит не буде погашений, то на неплатника можуть накласти санкції, конфіскувати майно. Варто розуміти, що банку вкрай невигідно це, адже він займається фінансовими послугами, а не вибиванням боргів. Тому при видачі кредитів банки нерідко вимагають наявність поручителя або застави.

Кредити давно стали частиною нашого життя, їх беруть не тільки прості споживачі, а й великі компанії, і навіть цілі країни.

Карти та фінансові перекази

Карту можна отримати в будь-якому банку. За допомогою цієї карти можна скористатися величезною кількістю послуг: оплатити покупку в магазині, отримати зарплату, здійснювати фінансові перекази.

Кілька століть тому люди зазвичай розраховувалися золотими або срібними монетами. Ще кілька десятиліть тому в ходу були в основному готівкові кошти. Однак в даний час, згідно зі статистикою фінансових розрахунків, люди частіше використовують безготівковий спосіб оплати. Завдяки цьому більше не потрібно носити повний гаманець готівки. А для того, щоб відправити комусь кошти, досить зробити кілька простих дій.

Саме для того, щоб спростити життя простим людям, банківські установи і впровадили безготівковий спосіб розрахунку. Фінансові кошти з монет і купюр трансформувалися в цифрові сигнали, які абсолютно нічим не відрізняються від готівки.

Банки вибудували універсальну інфраструктуру, активно використовують способи обміну коштами в цифровому еквіваленті між різними установами. Тепер можна легко перевести гроші навіть на інший кінець світу.

При цьому в надійних банках гарантують не тільки оперативність здійснення всіх операцій з грошима, але і їх максимальний захист. Банк оберігає кошти своїх клієнтів усіма можливими методами, а всі ризики бере на себе. Тому гроші клієнтів завжди в безпеці.