Як продати квартиру без посередників

Багатоквартирні будинки у Києві

Припустимо, Ви з яких-небудь своїх міркувань при продажу нерухомості звернулися за допомогою до ріелтора. Швидше за все Ви отримаєте від цього певну допомогу. Наприклад, економію часу, якщо посередник погодиться без Вашої участі сам показувати квартиру. Також професійний ріелтор побереже Ваші нерви, приймаючи на себе шквал дзвінків від інших посередників. Які найчастіше задають одні й ті ж дурні питання.

Найнятий Вами ріелтер розмістить рекламу на кращих сайтах з продажу квартир. На багатьох з них існує безліч інструментів, що дозволяють створити максимально ефективну рекламну компанію для Вашого нерухомого майна.

Яким чином посередники заважають продавати квартиру?

Але давайте змоделюємо ситуацію, при якій Ви вирішили рекламувати і показувати Вашу квартиру самостійно, без будь-яких посередників. Зазвичай ситуація виглядає наступним чином:

  1. Ви вивчили оголошення про продаж схожих об’єктів і визначили ринкову вартість своєї квартири .
  2. Ви створюєте рекламні оголошення на спеціалізованих сайтах з продажу нерухомості.
  3. У перший-другий день Ви отримуєте шквал дзвінків від недобросовісних посередників (маклерів, брокерів та інших аферистів). Вони стверджують, що у них є покупець саме на Вашу квартиру і випитують у Вас всю інформацію. Зазвичай аферисти просять надіслати їм на пошту фото квартири (чого робити ні в якому разі не можна! про це мова піде нижче).
  4. Особливо спритні аферисти діють наступним чином. Призначають перегляд нібито для покупця. Однак, приїжджають на нього самі, розповідають, що їх клієнт в останній момент ніяк не зміг поїхати. Але дуже зацікавлений в покупці, тому брокер повинен зробити власні фото квартири. Мовляв, іншим фото клієнт не довіряє. Також будуть розмови про те, що власні фото потрібні для публікації в якійсь міфічній особливій «базі». Як тільки Ви почуєте подібну байку, радимо, відразу виганяти афериста з квартири. А по-хорошому, без потенційного покупця і пускати брокера в квартиру не потрібно. Інша справа, що маклер може привести під виглядом покупця свого-приятеля. Головне, не давайте їм робити фото!
  5. Далі Ви з подивом виявляєте, що Вашу квартиру рекламує всякий, вибачте за вираз, набрід. Зазвичай виявляється більше 10 оголошень. При цьому багато хто з аферистів-брокерів вказують ціну нижче, ніж насправді. Тому при сортуванні оголошень за ціною саме їх оголошення бачить потенційний покупець.
  6. Зацікавлена людина телефонує не Вам, а шахраю-ріелтору. Як і про що у них піде розмова – не відомо. Можливо, маклер просто не буде брати трубку. Або розповість про квартиру якусь нісенітницю. А може бути заявить, що його так звана «комісія за послуги» становить кілька тисяч доларів. Загалом, з’являється велика ймовірність того, що горе-ріелтор відлякає покупця від Вашої квартири.

Як боротися з чорними ріелторами, брокерами, маклерами, посередниками та іншими аферистами в сфері нерухомості?

Брокер-аферист

Нормальний покупець в своєму розумі буде шукати пропозиції з продажу нерухомості безпосередньо від власника. І розмовляти буде тільки безпосередньо з власником. З цього правила, безумовно, є винятки. Наприклад, якщо мова йде про дуже дорогі квартири. Або, якщо покупець приїхав до Києва з іншого міста і не знає нашого ринку нерухомості. Однак в більшості випадків і продавець, і покупець вкрай зацікавлені знайти один одного без допомоги різних «темних особистостей» або джентльменів удачі.

Обов’язково створіть для продажу нерухомості окремий номер телефону! І вказуйте в оголошеннях саме його. Після продажу квартири Ви можете про всяк випадок повідомити свій постійний номер покупцеві. А тимчасовий телефон просто відключити. В іншому випадку різноманітні посередники будуть Вас турбувати роками. І цікавитися, чи не продана Ваша квартира, бо вона мовляв є у них в якійсь «базі».

Ви повинні бути готові до того, що доведеться боротися з рекламними оголошеннями Вашого майна, які розміщують без Вашого дозволу. Тут існує кілька варіантів:

  • Скарга адміністрації сайту. Найпростіший варіант. У більшості випадків Вас попросять надіслати документи, що підтверджують власність на квартиру. Або оригінальні фотографії з телефону (саме тому їх не можна відправляти тим, хто телефонує). Після цього оголошення посередників знімаються з сайту.
  • Прохання до брокерів зняти оголошення. Також не зайвим буде зателефонувати безпосередньо ріелтору і попросити зняти оголошення. Однак потрібно враховувати, що рекламують об’єкти без попиту тільки різноманітні аферисти, тому часто Ваше прохання залишиться без відповіді. Адже шахраєві не важливо, продасте Ви квартиру чи ні. Його завдання знайти дурня, який йому заплатить незрозуміло за які «послуги».
  • Призначення переглядів і особиста розмова. Крайнім випадком є призначення перегляду під виглядом покупця і проведення особистої бесіди з горе-брокером. Тут, очевидно, коментарі зайві.
Поширити у Facebook